چگونه در مورد نژادپرستی آسیای شرقی و جنوب شرقی در انگلیس صحبت کنیم

[ad_1]

به دنبال جشن های سال نو چینی ، رشته ای از سو towards استفاده از آمریکای آسیای شرقی و جنوب شرقی در ایالات متحده باعث برهم زدن جشن ها شده و زشتی COVID-19 را که این جوامع متحمل شده اند به ما یادآوری می کند. آخرین مورد شامل یک مرد 91 ساله است که در محله چینی سانفرانسیسکو به زمین رانده شده و اقدام مشابه خشونت آمیز نسبت به یک زن 52 ساله در نیویورک انجام شده است.

موج خصومت بی وقفه بوده است. تقریباً هر فرد چینی و آسیای شرقی که من می شناسم در سال گذشته نوعی صدا زدن یا عمل بیگانه هراسی را تجربه کرده است. حمله لفظی بیشماری به حمل و نقل عمومی و رستوران ها گزارش شده یا در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

در فوریه گذشته ، یک دانشجو سنگاپوری یک جمعه شب در خیابان آکسفورد توسط گروهی از جوانان مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، یکی از آنها فریاد زد ، “من ویروس کرونا را در کشورم نمی خواهم”.

من برای اولین بار در شیوع ویروس کرونا به دلیل قومیت خود بیگانه هراسی را تجربه کرده ام و هرگز احساس آسیب پذیری نکرده ام

در ماه مارس ، هنگامی که از کار خود در یک هتل در لندن مراقبت می کردم ، مردی که از لابی بیرون می رفت فریاد “تاج-تاج” را سرم زد.

در سه ماه اول سال 2020 ، لندن شاهد سه برابر شدن جنایات نفرت نسبت به افراد با ظاهر “شرقی” بود. در اوایل ماه مارس ، ایپسوس موری دریافت که از هر هفت نفر یک نفر عمداً از افراد با ظاهر یا ظاهر چینی پرهیز می کند.

اما یک سال بعد ، چون COVID-19 از یک “مشکل چین” مشخص به یک مسئله جهانی تبدیل شد ، چرا احساسات ضد شرق آسیا هنوز در حال افزایش است؟

بخشی از آن به قدرتمندترین مرد در طبل بی وقفه “ویروس چین” ، “ویروس ووهان” و “آنفولانزای کونگ” در گوش ما برمی گردد. اصطلاحات کمی وجود دارد که از دونالد ترامپ به وضوح به یاد بیاورد در سال 2020

این کلمات تأثیر مطلوبی داشتند – ایجاد نفرت نسبت به جوامع آسیای شرقی که با #JeNeSuisPasUnVirus مقابله کردند – # ویروس ایمنوتا ، فعالیت هایی مانند Stop AAPI Hate the End the Virus of Racism که سرمایه گذاری گسترده ای برای تأسیس اولین راه حل غیرانتفاعی انگلستان است. نژادپرستی آسیایی سایر جنبش های مردمی ، مانند BESEAN ، موضوعات مشابه را برجسته می کند در حالی که چراغی را بر فرهنگ و استعداد آسیای شرقی انگلیس روشن می کند.

به هر حال ، حتی با چنین تلاش هایی ، به نظر می رسد در روایت ضد شرق آسیا که یک سال بعد ، چیز کمی تغییر کرده است ، همانطور که آخرین حملات نشان می دهد.

آسیای شرقی و جنوب شرقی هنوز در گفتگوهای حساس درباره نژاد در انگلیس کنار گذاشته نمی شوند.

ما بندرت “محروم” تلقی می شویم. طبق اداره آمار ملی (ONS) ، ما در مدرسه خوب عمل می کنیم و معمولاً درآمد بیشتری نسبت به همسالان سفیدپوست خود داریم. اما این اطلاعات همچنین نشان می دهد که چینی ها بیش از اقلیت های دیگر در انگلیس از آزار و اذیت نژادی رنج می برند و زنان آسیای شرقی بیشتر کسانی را که به این کشور قاچاق می شوند تشکیل می دهند. ما همچنین با اختلاف 19.1٪ بالاترین شکاف حقوق جنسیتی را داریم و یکی از کمترین گروه ها در سیاست ، رسانه و زندگی عمومی هستیم.


برای مدت طولانی ، ما “اقلیت ساکت” لقب گرفتیم که شکایت نمی کند ، که دیگران فکر می کنند هیچ چیز برای شکایت وجود ندارد.

تعصب سیستمی نسبت به ما باعث عصبانیت ما می شود ، حتی اگر در گذشته آنرا فریاد نزده ایم. نسل پدر و مادرم داستانهای بی پایانی دارند که مجبور به عذرخواهی هستند ، زیرا آنها هیچ اشتباهی نکرده اند ، زیرا به دلیل مناسب نبودن در نوع ارتقا and و موقعیت های رهبری – فاقد اعتماد به نفس ، لهجه یا غوطه وری اجتماعی متولدین و پرورش یافته ها انگلیسی ها آنها معتقد بودند که ماندن در شغل بهتر از جنگ با قدرتهایی است که خطر از دست دادن همه کارها را دارند.

بسیاری از نسل من ، که از نظر ما یکپارچه تر و “غربی” بودند ، پس از آن سالها میراث “نفرین شده” خود را در شرق آسیا از بین بردند ، و معتقد بودند که اگر مثل همسالان خود باشند ، از حفاری نژادپرستانه و زنها خلاص می شوند.

و درست زمانی که فکر می کردم در یک بزرگسال شاغل از کلیشه ها خلاص شده ام ، برادر یکی از دوستانم پرسید که آیا پدر و مادرم یک چینی را برده و بعد کاک می کنند؟

من مطمئن نبودم که چه چیز تکان دهنده تر است ، اینکه یک فارغ التحصیل 27 ساله انگلیسی آن را خنده دار می داند یا اینکه لهجه کاملاً براق انگلیسی من کاری برای پاک کردن چنین نگرشی انجام نمی دهد.

این برچسب زدن که اغلب به عنوان اقدامات “گاه به گاه” یا “زمین بازی” شناخته می شود ، این اقدامات را از نظر اجتماعی قابل قبول تر می کند ؛ کسانی که ویژگی های ما ، آنچه می خوریم ، “Chinglish” و حرکات کونگ فو ما را مسخره می کنند فقط می توانند “کمی از آن” بنامند بخند “. من مطمئن نیستم که شما می توانید با توجه به ظاهر ، فرهنگ ، زبان یا غذای گروه دیگری با آنها شوخی کنید و آنها را نژادپرستانه یا توهین آمیز نگویید.

نژادپرستی سیستمی شامل فرصت های شغلی برای ما نمی شود ، زیرا قسمت اصلی را به نظر نمی رسانیم – من در نوجوانی برای نمایش ها و کنسرت های مدرسه نادیده گرفته می شدم حتی اگر موسیقی دان بودم. همیشه این دختران با اعتماد به نفس بودند که مطرح می شدند. حتی امروز ، بسیاری فکر می کنند که من فقط می توانم “چین” را انجام دهم ، حتی اگر تجربه من بیانگر عملکرد گسترده تر است.

چرا من از اصطلاح “BAME” به عنوان یک سیاه پوست ناراحت نیستم

سخنان ضدچینی ترامپ ، احساسات رذیلانه ای را که بسیاری تصور می کردند جامعه “مترقی” رشد کرده است ، آزاد کرد. جو بایدن قول داده است که در یک یادداشت چند روز پس از ورود به کاخ سفید ، زشتی را از بین ببرد در حالی که کامالا هریس آخرین اتفاقات را در توییتر محکوم کرد.

ما به یک تعهد سیاسی مشابه در انگلیس نیاز داریم. سارا اوون ، نماینده لوتون نورث ، در این مورد دولت را لابی کرده است ، اما ما به نمایندگی بیشتری از آسیای شرقی در کمیته ها و هیئت مدیره ای که نظارت بر تنوع و شمولیت دارند ، نیاز داریم.

و چه کمکی می توانید بکنید؟ دفعه بعدی که فردی از سخنان بیگانه هراسی یا نژادپرستانه شنید ، او را در این باره صدا کنید و نگذارید با بهانه “من فقط شوخی می کنم” یا “این فقط هوسرانی دوستانه” است که آن را توضیح دهند.

چرا مردم آسیا باید نقش خود را در Black Lives Matter بازی کنند

درباره فرهنگ های آسیایی مطالعه کنید و از عللی که در بالا ذکر کردم حمایت کنید. با دوستان و همکاران خود صحبت کنید و از آنها بخواهید تا از تجربیات خود و تبعیضی که خانواده هایشان با آن روبرو بوده اند برای شما بگویند. دریابید که چگونه می توانید اهداف آنها را به صورت شخصی و حرفه ای پشتیبانی کنید.

چند سال پیش ، در خارج از ایستگاه بانك لندن ، یكی از بانك داران بدترین شرمساری ضد چینی را كه بر سر من فریاد زده ام ، فریاد زد. دوستان کمتر مستی او مدت کوتاهی عذرخواهی کردند و همه رهگذران به راه رفتن ادامه دادند.

متوقف کردن. شاهد خاموش نباشید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>