چگونه زن جوان امیدوار کننده با فرهنگ تجاوز به عنف برخورد می کند

[ad_1]

به نویسندگی و کارگردانی زمرد فنل تاج ، زن جوان امیدوار کننده پیش از این توسط منتقدان به عنوان یک شاهکار تحسین شده است – با فیلم جایزه بهترین فیلمنامه اصلی و فیلم برجسته بریتانیایی در سال 2021 بافتا ، و همچنین برای برنده شدن بهترین فیلم در جوایز آکادمی اسکار این یکشنبه به عنوان بهترین فیلم معرفی شده است.

علی رغم موسیقی متن موسیقی پاپ مصنوعی و پس زمینه های زیبایی انگیز (تقارن ، علامت نئون و رنگهای پاستلی زیادی وجود دارد) زن جوان امیدوار کننده دورترین چیز از کرکی است ، و نحوه برخورد با موضوعات فرهنگ تجاوز و سرزنش قربانیان چیزی متعالی نیست.

این فیلم با بازی كری مولیگان در نقش كسی توماس ، در مورد پاسخگویی و قصاص است و قهرمان داستان به دنبال انتقام از دوست فقید خود ، نینا فیشر است كه در دانشكده پزشكی مورد تجاوز قرار گرفت و به گفته وی ، در نتیجه جان خود را گرفت.

امیدوار کننده کری مولیگان و زمرد فنل زن جوان در زمینه مقابله با فرهنگ اغوای مست: “واقعیت این است که همه ما همدست بوده ایم”

کاسی با نادیده گرفتن اعتراضات عزیزانش و مادر نینا ، به نوعی هوشیار / ضد قهرمان تبدیل می شود ، و این امر را بر این قرار می دهد که جهان را به حق تبدیل کند. در ذهن او ، تنها راه برای این کار این است که کسانی را که به دوستش ظلم کرده اند ، پایین بیاورد – از طرف مادیسون ، که اتهامات نینا را به دلیل چهره “دختر مهمانی” خود رد کرد و رئیس دانشگاه که با ناباوری و بی عملی او را ملاقات کرد ، مجرم خود ، وكیل وی و همه دوستانش كه در كنار او ایستاده بودند و ماجرا را ضبط كردند ، بدون آنكه مداخله ای برای كمك به او انجام دهند.

کسی با هدف قرار دادن نقاط شب محلی ، وظیفه خود را بر عهده می گیرد تا یک درس را به طور گسترده به شکارچیان بدهد. او وانمود می کند که بی روح است ، افراد به ظاهر “خوبی” را آزمایش می کند که برای اطمینان از اینکه خانه به خانه برمی گردد از تاکسی استقبال می کنند – فقط برای اینکه از یک بار پشت درهای بسته تنها بماند و ناتوان شود ، بهره می برد. پس از آن است که کسی قبل از این که “خاطرات” خود را در دفترچه خاطراتش ثبت کند ، به هوشیاری روی می آورد و این مردان را به چالش می کشد.

طبیعتاً با توجه به موضوع آن ، فیلم بعضی اوقات مشاهده را دشوار می کند – حتی بیشتر برای بازماندگان حمله جنسی. اما این یک ساعت فوری و ضروری است. بله ، در ژانر هیجان انگیز فانتزی / روانشناختی قرار می گیرد ، اما هسته اصلی آن چیزی کاملا واقعی و خام است. به عنوان کسی که برخی از موارد به تصویر کشیده شده در فیلم را تجربه کرده است ، صادقانه احساس می کنم یک نفس تازه است. هالیوود و جامعه هرگز اغلب از این عناوین طفره می روند و از تجاوز به عنف سر می زنند گویا دیگر مسئله ای نیست و جای مکالمه ندارد.

اما زنان می دانند که اینگونه نیست.

همین ماه گذشته ناپدید شدن سارا اورارد اعتراض گسترده ای را در سراسر انگلستان به وجود آورد ، به این دلیل که مرد دستگیر شده به ظن قتل وی یک افسر مت بود. تصمیم 33 ساله برای رفتن به تنهایی در خانه بعد از ساعت 21 نیز زیر سوال رفت و به جای این که شخص او را از خانواده و عزیزانش گرفت ، تقصیر را به اشتباه به گردن او انداخت.

زمرد فنل کیست و چرا اینقدر آشنا به نظر می رسد؟

دیزی کلمن ، موضوع مستند نتفلیکس آدری و دیزی ، سال گذشته به طرز غم انگیزی به زندگی خود در 23 سالگی پایان داد. وقتی او فقط 14 سال داشت ، ادعا شد که دیزی در یک مهمانی در مریویل ، میسوری توسط متیو بارنت ، 19 ساله ، نوه نماینده سابق ایالت جمهوری خواه ، مورد تجاوز قرار گرفت. بارنت به اتهام كمتری در مورد به خطر انداختن یك خردسال به جرم خود اعتراف كرد.

پرونده Chanel Miller 2015 نیز هنگام تماشای فیلم به ذهن خطور می کند. قبل از اینکه بیانیه وی در دادگاه صدور حکم پس از انتشار آنلاین از سوی ویروس ، در یک مهمانی در حالی که بیهوش بود ، مورد حمله جنسی قرار گرفت. BuzzFeed. در آن زمان ، عناوین و گفتگوها تحت تأثیر نام مهاجم ، بروک ترنر قرار داشت – نه به این دلیل که او را به خاطر تجاوزگر متذکر می شدند ، بلکه به این دلیل که آنها آن را “اتلاف” زندگی ، استعداد و پتانسیل قفل کردن او می دانستند ( او بورس تحصیلی شنا برای دانشگاه استنفورد داشت). علی رغم اینکه فقط به شش ماه زندان محکوم شد ، وی فقط سه بار را تحمل کرد.

این چیزی است که باعث می شود زن جوان امیدوار کننده بسیار مناسب این ممکن است خیالی باشد ، اما تجاوز جنبه داستان ندارد. این واقعیت ، برای بسیاری از زنان ، واقعیتی آشکار است. چرخه های خبری شروع می شود و گفتگو پیرامون ایمنی زنان و خشونت جنسی هر بار ناگزیر آرام می شود – حتی تعداد زیادی از زنانی که خبرساز نیستند یا احساس می کنند نمی توانند بیایند را به حساب نمی آورد. رو به جلو.

نوشته های درخشان فنل کمک می کند تا از بازماندگانی که مانند خودم ، بارها و بارها با ناباوری و قضاوت مواجه شده اند ، حمایت شود. خیالی است یا خیر ، شخصیت کاسی فقط به نمایندگی از دوستش عمل نمی کند ، بلکه او به نمایندگی از تمام زنانی که از دست مردان رنج برده اند ، عمل می کند و یک بار ترازوی عدالت را به سود ما می کشد.

زن جوان امیدوار کننده سرانجام آوریل امسال در انگلیس فرود می آید! در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد فیلم موفق فمینیستی بدانید آورده شده است

این فیلم این دیدگاه را برطرف می کند که زنانی که “بیش از حد مست” می شوند یا انواع خاصی از لباس را می پوشند ، به نوعی “بازی جوانمردانه” یا “خواستار آن هستند”. این افراد مشارکت را به چالش می کشد ، و باعث می شود که آنها به همان اندازه که مرتکب شده اند مشکل دارند ، برای اجازه دادن به این موارد و عدم حمایت و اعتقاد به کسانی که بیشترین نیاز را دارند. این برجسته نشان می دهد که اغلب مردان جنایتکار مورد احترام بالاتری قرار می گیرند و از محافظت بیشتری نسبت به زنانی که نه تنها از این حادثه بلکه از تأثیرات ماندگار آنچه برای آنها اتفاق افتاده است ، رنج برده اند.

بدیهی است که متجاوز به نینا فکر می کند او برتری دارد و از آنجا که او یک پزشک مرد ثروتمند و سفیدپوست است ، به نوعی در برابر اقدامات خود مصون است. دغدغه او این نیست که چه کاری انجام داده است بلکه چگونگی تأثیر آن بر زندگی او است. مقابله با او به راحتی یک ناراحتی است ، قبل از ادامه مسیر ، یک لغزش در جاده است. و این واقعاً مسئله اصلی فیلم است و مسئله فرهنگ تجاوز به عنف است: مردان فکر می کنند می توانند از پس آن برآیند زیرا با قرنها تقویت جسور شده اند. همه چیز طوری طراحی شده است که به نفع آنها کار کند و آنها را از قلاب خارج کند.

تنها امید ما برای غلبه بر این سمیت تغییر در سیستم است. ما باید روند گزارش جرایم را آسان تر کنیم. تحقیقات باید کامل و جامع باشد. دادگستری ها باید در نظر بگیرند که همه موارد حمله جنسی شواهد فیزیکی ندارند. و ما بیش از هر چیز باید عادی سازی این رفتار را متوقف کنیم و مجازات متناسب با جرم باشد.

از آنجا که برای بازماندگان تجاوز جنسی و تجاوز جنسی ، این فقط در مورد این واقعه نیست ، بلکه در مورد همه چیزهایی است که به همراه دارد – فشار در روابط ، سلامت روان ، ارزش شخصی و توانایی ادامه زندگی روزمره بدون ترس و سوال.

اگر مردان فکر می کنند اتهام زدن به تجاوز “ناراحت کننده” است ، تصور کنید که واقعاً مورد تجاوز قرار گرفته است.

زن جوان امیدوار کننده برای پخش در تلویزیون NOW در دسترس است.

هیجان انگیز جدید انتقام مارگوت رابی رفع مشکل Killing Eve است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>