چگونه مغز خود را به فکر مثبت تر درآوریم

[ad_1]

بعد از سال پر دست انداز که همه ما تجربه کرده ایم ، سلامت روان ما کاملاً خوب و آزمایش شده است. مغز ما مجبور شده است با یک هلیکوپتر غلتکی احساسی کنار بیاید ، یکی غرق در عدم اطمینان و ترس – و برای بسیاری از ما ، ایده تلاش برای یافتن یک چشم انداز خوش بینانه و مثبت سخت تر از آن است که فکر می کردیم.

مسئله این است که مغز ما غالباً بیشتر از افکار مثبت ، افکار منفی را حفظ می کند و این به علم بازمی گردد. دکتر کورتنی راسپین ، روانشناس بالینی به GLAMOR گفت: “مغز ما سیم دار” برای منفی “و” تفلون برای مثبت “است. این برای ما انسانها بسیار خوب عمل کرده است ، از نظر تکاملی ، این مکانیسم بقا ما را قادر به تکامل و بقا به عنوان یکی از گونه های غالب کرده است.

“به این فکر کنید. داشتن مغزی که برای درک سریع تهدید و خطر طراحی شده است به این معنی است که می توانیم ماهرانه و کارآمد پاسخ دهیم و از آسیب دیدن یا کشته شدن خودداری کنیم. ما در برابر این تهدیدها با واکنش های اضطرابی غریزی مانند جنگ ، فرار یا یخ زدگی واکنش نشان می دهیم. همین امر می تواند در مورد عملکرد درد جسمی اندیشیده شود. هر دو بخشی از سیستم های دفاع طبیعی بدن ما هستند و هشدار می دهند که چه مشکلی وجود دارد. مسئله این است که با تکامل مغز انسان ، یک قسمت پیچیده و جدید به طور فزاینده ای ایجاد شده است که مسئول تفکر عقلانی ، تخیل ، تفکر و استدلال است. این فوق العاده است و به انسانها این امکان را داده است که از راه های زیبا و غنی درگیر جهان شوند. اما مغز قدیمی ، که برای درک تهدید و درد سخت گیر است ، هنوز هم بسیار قدرتمند است و اگر مراقب و مراقب نباشیم ، این می تواند برای سلامت روان ما مشکل ساز شود.

“این به این دلیل است که مغز قدیمی همچنان این سیگنال های اضطرابی مبتنی بر تهدید را به مغز جدید ما ارسال می کند ، و مغز جدید ما ، با توانایی های فانتزی خود در خیال پردازی ، برنامه ریزی و تصور ، این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد و می تواند به راحتی شروع به نشخوار و فاجعه کند ، انتقام را برنامه ریزی کنید و انواع داستان ها را در مورد خود و دیگران بسازید. “

با این حال ، آموزش مجدد خود برای شروع تفکر متفاوت و مثبت تر کار غیرممکن نیست:

“این آسان نیست ، اما مطمئناً سیم کشی مغز ما امکان پذیر است. در واقع تغییر در عادت ها نیست ، زیرا مغز ما فقط به همین ترتیب طراحی شده است. این در مورد درک نحوه کار مغز است و یادگیری استفاده از توانایی های پیشرفته ما برای فکر کردن و برای کنترل احساسات ناخوشایند و تحریک احساسات مثبت شرکت کنید.

“اولین قدم برای انجام این کار برای شناسایی زمانی که مغز جدید شما به طور نامتناسبی جهت یک الگوی مضطرب یا عصبانی کشیده می شود. این جایی است که آموزش ذهن آگاهی مهم است. آیا می توانید متوجه شوید که ذهن شما به چه جهت تهدیدی کشیده می شود؟ و سپس دکمه “مکث” را فشار دهید؟ هرچه بیشتر این مهارت را تمرین کنید ، به مرور آسان تر می شود. پس از اینکه قادر به “مشاهده و مکث” شدید ، سپس می توانید مغز خود را برای پرورش احساسات مثبت از طریق پاسخ دادن به آن پریشانی آموزش دهید. سیگنالهایی با مهربانی ، عدم قضاوت ، پذیرش و همدلی. پل گیلبرت یک درمان شگفت انگیز به نام Compassion Focussed Therapy (CFT) را توسعه داد که جزئیات آن را شرح می دهد که چگونه می توانیم ذهن خود را برای این کار آموزش دهیم. “

اگر آماده هستید که مغز درخشان شما را درگیر پذیرش یک ذهنیت مثبت تر کنید ، از متخصصان نکات برتر آنها را پرسیدیم.

جیم لوکاس ، روان درمانگر و متخصص بهزیستی در Openforwards

“اظهارات مثبت را فراموش کنید ، زیرا به هر حال فقط در صورت خوب بودن به شما کمک می کنند. برای مثبت اندیشی ، باید دو کار انجام دهید: افکار منفی را کنار بگذارید و بر فعالیتی تمرکز کنید که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

“شما نمی توانید از اضطراب یا تردید در خود فکر کنید. درعوض ، تمرین كنید كه از افكار منفی عقب نشینی كرده و نگرانی و نشخوار فكری خود را آزاد كنید.

“تصور کنید که یک پتوی پیک نیک را به پایین می اندازید ، دراز می کشید و به آسمان نگاه می کنید. هرگونه فکر منفی را که به ذهن شما خطور می کند ، روی نسبی قرار دهید که روی سرتان نسیم می کند. به این ترتیب ، خود را از تفکر غیر مفید جدا می کنید.

Covid ‘اثر سالگرد’ همه ساله ما را از قفل شدن تحت تأثیر قرار می دهد – و شما حتی ممکن است حتی متوجه نشوید که رنج می برید

“گام بعدی این است که خود را تحویل بگیرید و مکانی را که می خواهید بروید انتخاب کنید. از خود بپرسید که به چه چیزی اهمیت می دهید و یک فعالیت کوچک را برای بهبود سلامت ، کار و روابط شخصی خود انتخاب کنید. به طور خلاصه ، مشکلات همه گیر خود را کنار بگذارید و فعالیتی را که به پیشرفت شما کمک می کند ، انتخاب کنید. “

کیت واشنگتن ، بنیانگذار پلت فرم ذهن آگاهی ، Breathing Space

“اولین قدم مهم این است که هرگز خود را به دلیل احساس” منفی “و” پایین “قضاوت نکنید. برچسب ها را بردارید و فقط احساسات خود را تصدیق کنید. ما به خودی خود نباید دنبال مثبت گویی باشیم بلکه زمان بیشتری برای یادگیری الگوها و رفتارهای خود صرف کنیم.

“وقت بیشتری برای درک احساسات خود بگذارید و به خود اجازه دهید آنها را احساس کنید. هر چند ساعت یک دوره کوتاه را برای وقت گذرانی معرفی کنید و از روشهای تنفسی متصل استفاده کنید تا کنترل روزمره را بیشتر کنید تا اینکه بگذارید ذهن به طور مداوم از کار بیفتد.

“ذهن خود را دوباره بیاموزید تا کمی به درون نگاه کند تا فقط به بیرون ، و در آن که هستید راحت باشید.”

می سیمپکین ، متخصص تغذیه واجد شرایط در می سیمپکین

وی خاطرنشان کرد: به خاطر داشته باشید که انتخاب های عالی غذایی تا حدی اطمینان از یک ذهنیت سالم و مثبت دارند. به عبارت دیگر ، اگر خوب غذا بخورید ، احتمال اینکه احساس خوبی داشته باشید بهتر است.

“در صورت امکان ، از قند تصفیه شده که با سطح قند خون شما آسیب می زند ، خودداری کنید. در عوض ، گزینه های پیچیده ای را انتخاب کنید که قندها را به آهستگی در جریان خون شما آزاد می کند ، بنابراین پس از مدت کوتاهی از افزایش موج بعدی و سقوط اجتناب ناپذیر جلوگیری می کنید.

“رنگین کمان بخور ؛ به عبارت دیگر ، سبزیجاتی را انتخاب کنید که رنگ آنها عمیق باشد. این مواد دارای آنتی اکسیدان زیادی خواهند بود و مواد مغذی بدن و ذهن شما را برای عملکرد مطلوب فراهم می کنند. “

“یک مکان خوب برای شروع تمرین ذهن آگاهی و ایجاد مثبت گرایی در لحظه فعلی است.

“مهم است که شما با خود مهربان باشید ، چیزی که بسیاری از مردم فراموش می کنند.

“سعی کنید با افکار منفی خود با ایده های بسیار مثبت آنها مقابله کنید و خود را با افراد مثبت ، کتاب ها ، فیلم ها و آهنگ ها محاصره کنید.”

یک سال پس از شروع همه گیری ، در اینجا اثرات مخربی بر سلامت روان ما آورده شده است

راشل مک گوینس ، کارشناس خواب و کارگردان Wake up with Zest

“اگر خوب نمی خوابید ، توانایی شما برای مثبت اندیشی همیشه محدود می شود. مغز شما به خرابی با کیفیت احتیاج دارد و بدون آن شما اغلب می توانید احساس ضعف کنید.

“با خیال راحت می توانم بگویم که شماره یک چیزی که به خواب خوب کمک می کند بسیار ساده است: به آن روتین و داشتن یک خواب خوب می گویند.

“اگر به دنبال خواب بهتر هستید ، به جای ابزارها و برنامه هایی که در حال حاضر بازار آشغال دارند ، بیشتر روی کارهای روزمره تمرکز کنید. بسیار ارزان تر است. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>