چگونه می توان از وضعیت خود در دوران بارداری مراقبت کرد

[ad_1]

برای بسیاری از زنان ، باردار شدن بزرگترین تغییری است که در بدن آنها اتفاق می افتد. در حالی که تورم مچ پا ، حالت تهوع صبحگاهی و خستگی از عوارض جانبی رایج بارداری است ، بسیاری از زنان باردار نیز از وضعیت بد بدن رنج می برند.

طبق NHS ، تغییرات وضعیتی که به دلیل رشد ناگهانی رخ می دهد ، می تواند به درد لگن و کمر کمک کند. این توصیه می کند همیشه بلند بایستید و وزن خود را به طور مساوی توزیع کنید به عنوان بهترین راه حل.

چگونه کف لگن خود را برای یک بارداری شاد و سالم آماده کنیم

هنگامی که نشسته اید (مثل اینکه همه ما ساعت ها در حین WFH بوده ایم) ، بهتر است یک حوله تا شده را پشت سر خود باز کنید تا از کمرتان پشتیبانی کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تأثیر بارداری بر وضعیت بدن شما ، با هولی گرانت ، مربی متخصص پیلاتس و بنیانگذار The Bump Plan در زیر صحبت کردیم.

چرا وضعیت حاملگی در بارداری بسیار مهم است؟

در دوران بارداری ترکیبی از تغییرات هورمونی و مکانیکی اتفاق می افتد که می تواند وضعیت بدن ما را به سرعت تغییر دهد. با توجه به اینکه بدن ما عادت دارد که با وضعیت فعلی منسجم کار کند ، این تغییرات می تواند منجر به ناراحتی ، درد و درد شود. و جای تعجب نیست که ما این چیزها را احساس می کنیم – در پایان بارداری وزن دست انداز شما می تواند بیش از 5 کیلوگرم باشد. تصور کنید که یک دمبل به همان اندازه را در جلوی لگن خود ببندید – بسیار خسته کننده خواهد بود.

تغییرات اصلی وضعیتی صورت گرفته به شرح زیر است:

لگن – اگر به محل نشستن برجستگی هایمان فکر کنیم ، آنها اساساً در قسمت جلوی لگن قرار دارند. وزن دست انداز شما می تواند لگن را به سمت جلو و به سمت شیب قدامی بکشاند و بسیاری از خانم ها این احساس را به عنوان کشش در کمر خود دارند

قفسه سینه – سینه های ما در طول بارداری می توانند به اندازه 2-3 فنجان رشد کنند و این احساس سنگینی می کند. با بزرگ شدن سینه ها (و به طور بالقوه لطیف می شوند) ما می توانیم شانه ها را دور بزنیم ، یا قسمت فوقانی پشت را دور بزنیم ، و باعث حالت خمیده تری می شویم.

همه افراد مشهوری که امسال از نوزادان استقبال کرده اند

چگونه در ذهن و بدن شما در بارداری تأثیر می گذارد؟

تصور می شود که کمردرد مربوط به بارداری بیش از 50٪ از زنان باردار را درگیر می کند و همانطور که از نامش پیداست واقعاً برای هیچ کس خوشایند نیست! درد در دوران بارداری واقعاً می تواند بر خلق و خوی ما تأثیر بگذارد و اغلب زنان را به توقف حرکت سوق می دهد – چیزی که نه تنها می تواند علائم را بدتر کند بلکه می تواند واقعاً بر سلامت روانی آنها تأثیر بگذارد. فعال بودن در دوران بارداری فواید زیادی برای سلامتی دارد و اطمینان از داشتن وضعیت بدنی خوب و عضلات عملکردی قوی ، واقعاً می تواند به ما در ادامه کارهایی که دوست داریم ، کمک کند.

برای رفع حالت بدنی چه تمرینات روزانه ای می توانید انجام دهید؟

همه ما “نوع” وضعیت خاص خودمان را داریم و هیچ دو وضعیتی یکسان نیستند. اما اگر به نواحی از بدن که در طول بارداری بیشترین تقاضا را خواهند داشت ، فکر کنیم ، می توانیم نقاط خاصی را هدف قرار دهیم.

گلوتها – گلوت ها عضلاتی هستند که به تحمل وزن کودک در حال رشد کمک می کنند. هدف آنها این است که لگن را در موقعیت خود نگه دارند ، زیرا سنگینی شما افزایش می یابد. بنابراین بسیار مهم است که شما با انجام تمریناتی مانند اسکات ، لانگ ، ددلیفت تطبیق یافته و صداهای نرم ، گلوتان را در طول بارداری فعال و عملکردی نگه دارید.

قسمت فوقانی پشت – این قسمت از بدن به حمایت از مشاعره در حال رشد و دست انداز شما کمک می کند ، به علاوه سبک زندگی مدرن ما ، قسمت بالای کمر کاملاً گرد را همانطور که هست ترغیب می کند. بنابراین ، حفظ قدرت در قسمت فوقانی کمر واقعاً به تشویق حالت خوب در دوران بارداری کمک می کند. هنگامی که نوزادان می رسند ، ما آنها را بسیار در آغوش خواهیم گرفت ، و آنها سنگین هستند ، بنابراین آماده سازی برای آن مهم است. تمریناتی مانند قایقرانی ، مگس معکوس معکوس ، گسترش قفسه سینه و سوپرمن واقعاً می توانند کمک کنند!

نشانه های وضعیت بد وضعیتی چیست؟

ساده ترین و سریع ترین راه برای ارزیابی وضعیت بدن این است که به شکل ستون فقرات خود نگاه کنید زیرا در اینجا بیشتر موضوعات وضعیتی ظاهر می شوند. منحنی های ستون فقرات باید ملایم و صاف باشد. با این حال بسیاری از مشتریانی که در ابتدا می بینم دارای یک انحنای بسیار عمیق در قسمت فوقانی کمر خود هستند (ما این را کیفوس می نامیم) یا در قسمت پایین کمر خود (ما این را لوردوز می نامیم). این انحناهای بیش از حد معمولاً باعث کمردرد می شوند ، اما نه همیشه.

کیفوز می تواند تنفس صحیح را برای ما بسیار دشوار کند – اگر تمام روز را زیر و رو داشته باشیم ، می توانیم نفس عمیق بکشیم و از ریه ها برای حداکثر ظرفیت خود استفاده کنیم. همچنین می تواند باعث گرد شدن شانه ها و احساس فشار در قسمت فوقانی پشت شود.

لوردوز ممکن است احساس کند انگار شکم و شکم خود را بیرون می کشید. انحنای بیش از حد در ناحیه کمر می تواند منجر به فشار به مهره های کمر و مقدار کافی تنش شود. این درد همچنین می تواند به پاها تابش کند.

همانطور که کریسی تیگن فاش کرد او را در 35 سالگی “مادر سالمند” می نامند ، صدها زن حرف های تکان دهنده ای را که مردم به آنها گفته اند به اشتراک می گذارند

WFH چگونه بر آن تأثیر گذاشته است؟

بسیاری از ما بیش از هر زمان دیگری نشسته ایم و حتی اگر بیشترین حرکتی که قبل از قفل کردن انجام می دادیم پیاده روی تا ایستگاه قطار بود ، حتی آن هم حذف می شود. بنابراین ، ما دریافتیم که بسیاری از زنان نسبت به گذشته فعالیت کمتری دارند. کم تحرکی در دوران بارداری ایده آل نیست و ما می خواهیم زنان در هنگام ورزش احساس راحتی و امنیت کنند. بسیاری از ما مجبور به ایجاد “میز” جدید از میزهای ناهار خوری ، مبل ها یا حتی تختخواب ها شده ایم ، و اینها در ارگونومی مناسب برای اکثر خانمها نخواهد بود. وقتی در نظر بگیریم که بیشتر ما 6 ، شاید 7 ساعت در روز پشت میز هستیم ، این می تواند تأثیر زیادی بر وضعیت بدن ما داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد The Bump Plan ، بهthebumpplan در اینستاگرام مراجعه کنید یا به pilatespt.co.uk/the-bump-plan بروید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>