چگونه می توان انسداد موم گوش را از بین برد

[ad_1]

اگر سعی دارید با کندن پنبه در گوش خود ، انسداد موم گوش را برطرف کنید ، این اصرار را درک می کنیم. همچنین باید متوقف شوید.

به گفته پزشکان گوش ، چسباندن پنبه پنبه ای (یا هر چیزی کوچکتر از آرنج) به آن مجراهای شنوایی گرانبها ، ایمن نیست. نه تنها می توانید کانال ظریف گوش یا لاله گوش خود را خراش دهید ، بلکه می توانید جرم گوش را دورتر به گوش خود فشار دهید ، که می تواند باعث تجمع موم بیشتر شود.

برد دسیلوا ، پزشک متخصص گوش و حلق و بینی (پزشک گوش ، حلق و بینی) در مرکز پزشکی وکسنر دانشگاه ایالتی اوهایو گفت: “شما واقعاً نمی خواهید این کار را انجام دهید.”

اما انسداد موم گوش ممکن است برای بهترین های ما اتفاق بیفتد ، بنابراین در صورت وجود چه کاری باید انجام دهید؟ پزشکان گوش چند گزینه درمانی دیگر برای شما دارند. آنها را بشنو

معمولاً نیازی به برداشتن جرم گوش نیستید ، اما گاهی اوقات می تواند تجمع یابد و انسداد ایجاد کند.

جرم گوش یک ماده شگفت انگیز چند وظیفه ای است که دو هدف اصلی دارد: جلوگیری از آسیب رساندن گرد و غبار ، میکروب ها و اشیا small کوچک به گوش شما و محافظت از پوست کانال گوش شما در برابر تحریک در صورت ورود آب به آن ، طبق کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده. جرم گوش از غدد سرمینوم ترشح کننده موم و غدد چربی که روغن را بیرون می کشند نیز ساخته می شود.

به همین دلیل است که هرگز نباید موم گوش را در گوش خود قرار دهید

در بیشتر موارد ، موم گوش شما به آرامی چسبیده یا از گوش شما می افتد. نینا شاپیرو ، پزشک متخصص گوش و حلق و بینی در UCLA Health و نویسنده HYPE: یک راهنمای پزشک برای افسانه های پزشکی ، ادعاهای اغراق آمیز و توصیه های بد ، به خود می گوید: “تنها دلیل پاک کردن موم گوش این است که شنوایی شما را مسدود کرده یا شما را آزار می دهد.”

کلینیک مایو می گوید ، اما گاهی اوقات موم می تواند سفت شود ، و منجر به ایجاد انسدادی شود که منجر به علائمی مانند گوش درد ، احساس سیری در گوش ، صدای زنگ یا سر و صدا در گوش ، کاهش شنوایی ، سرگیجه و حتی سرفه می شود. سپس ، بدیهی است ، شما می خواهید در مورد آن کاری انجام دهید. اما این موارد به دلایل ذکر شده نباید شامل یک سواب پنبه باشد.

حذف ایمن گوش در خانه نباید شامل سواب پنبه یا شمع مومی باشد.

برداشتن موم گوش DIY گاهی ممکن است ، اما استفاده از سواب پنبه یا شمع موم توسط متخصصان گوش و حلق و بینی توصیه نمی شود. در عوض ، چند مرحله برای خلاص شدن از شر انسداد وجود دارد.

توجه: اگر کلینیک مایو دارید ، اگر درد گوش یا تخلیه مایع دارید ، اخیراً جراحی گوش کرده اید یا سوراخ در لاله گوش شما تشخیص داده شده است ، نباید این روش را در خانه انجام دهید.

اما اگر گوش شما به طور کلی احساس پر شدن می کند و دلیل آن را گرفتگی موم گوش می دانید ، می توانید امور را به دست خود بگیرید. طبق کلینیک مایو ، این معمولاً به معنای دنبال کردن سه مرحله است:

1. سعی کنید موم گوش را نرم کنید قطره چکان تمیز و پر از روغن کودک ، روغن معدنی ، گلیسیرین یا پراکسید هیدروژن بردارید و چند قطره در کانال گوش خود قرار دهید. دکتر دی سیلوا می گوید ، می توانید قبل از قرار دادن قطره ها ، با گوش آسیب دیده دراز بکشید و چند دقیقه در آن آویزان شوید تا مطمئن شوید که مایع واقعاً در آنجا قرار دارد.

2. این کار را با آبکشی گرم انجام دهید نرم شدن موم احتمالاً یکی دو روز طول خواهد کشید. صبور باشید ، خواننده گرامی. این یک مرحله ضروری برای اتفاق افتادن هر جادوی حذف موم است.

بعد از گذشت این زمان ، یک سرنگ لامپ لاستیکی بگیرید (باید بتوانید یکی از آن را به صورت آنلاین یا در داروخانه محلی خود خریداری کنید) ، آن را با آب گرم پر کنید و به آرامی آب را در کانال گوش خود بچرخانید. حتما سر خود را کج کرده و گوش خارجی خود را به سمت بالا و عقب بکشید تا مجرای گوش شما صاف شود ، بنابراین نفوذ آب برای آن راحت تر است. سپس سر خود را به طرفین متمایل کنید تا آب آن تمام شود.

3. منطقه را خشک کنید هنگامی که آب تخلیه شد ، گوش خارجی خود را به آرامی با حوله یا سشوار خشک کنید. (اگر مسیر خشک کن را طی کنید ، کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده توصیه می کند از آن در پایین استفاده کنید تا گوش خود را با هوای گرم منفجر نکنید.)

یک راهنمای متخصص برای تمیز کردن ایمن گوش های خود (و اینکه چرا * هرگز * نباید از جوانه های پنبه استفاده کنید)

بسته به میزان لجبازی انسداد موم گوش شما ، ممکن است مجبور شوید چند بار این کار را تکرار کنید تا تسکین کامل پیدا کنید.

اگر روش های خانگی به انسداد موم گوش شما کمک نمی کند ، با یک پزشک مشورت کنید.
بیایید بگوییم شما سعی کرده اید گوش های خود را با خیال راحت تمیز کنید و هنوز احساس می کنید که از برق وصل هستید. در این صورت ، وقت آن رسیده است که یا به پزشک مراقبت های اولیه خود و یا به یک متخصص گوش ، بینی و گلو مراجعه کنید.

کلینیک مایو می گوید ، پزشک با دیدن در گوش شما با ابزاری به نام اتوسکوپ ، که گوش داخلی شما را روشن و بزرگ می کند ، می تواند تشخیص دهد که انسداد موم گوش باعث بروز مشکل شما شده است. سپس آنها می توانند با استفاده از یک ابزار کوچک و منحنی به نام کورت ، موم را از بین ببرند ، از مکش برای مکش آن استفاده کنند یا از روش های آب استفاده کنند تا گوش شما خارج شود.

کلینیک مایو می گوید ، اگر به طور مکرر دچار انسداد موم گوش می شوید ، ممکن است پزشک توصیه کند که از داروخانه محلی خود یا داروهای شیمیایی پاک کننده موم گوش از کیت های پاک کننده موم گوش استفاده کنید. شما فقط باید پس از گرفتن تأییدیه از پزشک خود این مراحل را انجام دهید تا پروتکل مناسب را بدانید تا از تحریک تصادفی مجرای گوش یا لاله گوش خود جلوگیری کنید.

به طور کلی ، نگران نباشید که انسداد موم گوش به معنی جدی بودن مشکل گوش شماست. دکتر DeSilva می گوید: “جرم گوش طبیعی است.” “خوب است که مقداری موم در مجرای گوش خود داشته باشید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>