چگونه هزینه های انگیزشی خود را مهار کنیم

[ad_1]

اگر بتوانم اشتیاق به صرف هزینه ها را مهار كنم ، هرکسی می تواند. در بیشتر دوران بزرگسالی خودم ، اغلب بر اساس احساسات شدید یا احساس مقایسه ، برای کنترل اجبار به خرید تلاش می کردم تا اینکه شروع کردم به ایجاد تغییراتی در مصرف دو سال پیش. تحول در چگونگی خرج کردن پول من در ابتدا ناشی از یک نیاز مالی (نسبتاً ناامید کننده) بود ، اما دلایل زیادی نیز برای تغییر عادتهای هزینه شما وجود دارد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از شروع خرید بدون فکر و چند روش برای کاهش سرعت سفر به صفحه صندوق در نظر بگیرید:

به محیط – هم در سطح جهانی و هم به فضای شخصی خود فکر کنید

مصرف بیش از حد هم به دلایل زیست محیطی و هم به دلیل حقوق بشر خبر ناخوشایندی است و ما نیاز فوری به مسئولیت شخصی نسبت به مقدار زیادی از “مواد” تولید شده ، مصرف شده و سپس به سرعت دور ریخته شده داریم. ما نیاز به تغییر بزرگ و بزرگ صنعت داریم ، اما در مشاغلی که تقاضا در آن پیش می رود ، ما مصرف کنندگان تا حدودی قدرت رای گیری با پول نقد خود را داریم.

همچنین تأثیر احاطه شده توسط چیزهای زیاد بر احساس رفاه ما نیز وجود دارد – اگر شما در وهله اول واقعاً آن را نمی خواستید ، خرید سریع ممکن است به هم ریخته باشد. از آنجایی که بسیاری از ما هنوز وقت بیشتری را در خانه می گذرانیم ، وسایل اضافی می توانند به سرعت با استرس بیشتری برابری کنند و ورود مداوم خریدهای جدید می تواند احساس نگرانی و اضطراب در ما ایجاد کند.

راهنمای مدیریت پول به عنوان والدین شاغل (همه گیر یا غیراخلاقی)

به خودتان اجازه دهید چیزهایی بخواهد

“ماده گرایانه” چیزی نیست که از توصیف بسیاری از ما خوشحال شود ، اما واقعیت این است که بخواهید هر از چند گاهی بخواهید چیزهای خوب بخرید ، چه برای خودتان و چه برای کسانی که به آنها اهمیت می دهید ، کاملاً خوب است. این موضوعات زمانی بوجود می آیند که ما جلوی بها دادن به ثمره خرید خود را بگیریم و در چرخه تلاش برای پر کردن نوعی خلا emotional احساسی با خرید قرار بگیریم ، نه این که واقعاً محصول را دوست داشته باشیم.

دادن اجازه بی قید و شرط به خود برای خواستن چیزهایی می تواند واقعاً چیز خوبی باشد. این به شما کمک می کند آنچه را که واقعاً می خواهید ، و آنچه لحظه ای زودگذر هوس است ، انجام دهید و ارزیابی و لذت بردن از چیزهایی را که می خواهید راحت تر می کند. سعی کنید لیستی از مواردی را که فکر می کنید می خواهید در پشت دفتر خاطرات یا برنامه یادداشت های تلفن خود بخرید ، در دست داشته باشید.

همچنین دیدن و قدردانی از چیزهای زیبا ، چه لباس و چه جزیره آشپزخانه ، بدون نیاز به داشتن آن کاملاً امکان پذیر است. برخی از چیزها را می توان از دور تحسین کرد ، یا به عنوان الهام برای استایل چیزهایی که قبلاً در اختیار دارید استفاده کرد.

آیا می خواهید پس انداز برای خانه اول خود را شروع کنید؟ این نکات کاربردی است * همه * می توانند امتحان کنند

این یک مورد بزرگ است. در طول بیماری همه گیر ، موارد زیادی که به طور معمول برای بهبودی از یک روز وحشتناک در محل کار ، مشاجره با یکی از عزیزان یا عصبانیت کودک نوپا به آنها رجوع می کنیم ، در دسترس ما نبوده است. اینکه قهوه با یک دوست ، سفر برای دیدن خانواده یا یک جلسه در ورزش همه راه های خوبی برای از بین بردن تنش های عاطفی است ، اما آنها از دسترس خارج شده اند و بسیاری از ما برای تسکین این احساسات به خرید آنلاین روی آورده ایم .

این واقعاً مهم است که تشخیص دهیم آیا ما با هدف خرید می کنیم ، یا یک مسئله غیرمرتبط را حل یا حواس پرت کنیم. سعی کنید قبل از شروع مرور ، عادت به بررسی وضعیت احساسی خود را داشته باشید و اگر مشکلی وجود دارد ، ابتدا روش دیگری برای تسکین خودتان امتحان کنید. این می تواند از حمام داغ گرفته تا فیلم یوگا یا یک فنجان چای باشد – رنگ آمیزی ناخن مورد علاقه شخصی من است ، زیرا به این معنی است که شما بدون لکه گیری نمی توانید خرید کنید. جعبه ابزار خود را ایجاد کنید تا هنگام خارش انگشت در حال حرکت ، از آن استفاده کنید.

به خودتان زمان دهید تا تصمیمات متقابل هزینه ها را بگیرید

وقت بیشتر ، بزرگترین هدیه ای است که می توانیم به خودمان بدهیم ، وقتی که می خواهیم در هر زمینه از زندگی خود بیشتر مراقب باشیم ، به ویژه با صرف هزینه. همه چیز در مورد صنعت خرده فروشی و تجارت الکترونیکی آنلاین به سمت انجام سریع و بدون درز انجام مراحل پرداخت است ، زیرا هرچه زمان خرید برای چیزی کمتر طول بکشد ، احتمال تکمیل فرآیند ما بیشتر است. اکنون که ما قادر به خرید موارد درون پلتفرمی در برنامه های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک هستیم ، حتی زمان کمتری برای بررسی این موضوع وجود دارد که آیا ما واقعاً می خواهیم چیزی خریداری کنیم یا خیر.

بهترین راه برای رفع این مشکل این است که یک قانون سخت و سریع داشته باشید که در هر خرید بیش از یک مقدار مشخص بخوابید ، و روز بعد یا حتی چند روز بعد تصمیم بگیرید که آیا هنوز آن را می خواهید یا نه. اینجاست که لیست خواسته های شما از بالا مفید خواهد بود. پیشنهادات محدود به زمان یا پیام رسانی با دسترسی محدود نیز می تواند ما را به تصمیم گیری سریع سوق دهد – زیرا FOMO – اما لازم به یادآوری است که همیشه فروش بیشتری وجود خواهد داشت و اگر به فروش برسد احتمالاً یک کالای مجدد یا مشابه دیگری در دسترس خواهد بود .

بهترین (کاملاً رایگان!) ابزار مدیریت پول برای کمک به شما در پس گرفتن امور مالی خود

لذت خرید را از درد پرداخت جدا نکنید

وقتی با استفاده از اعتبار خرید می کنیم ، چه اکنون خرید کنید ، چه کالای بعدی را پرداخت می کنید یا یک کارت اعتباری ، تصمیم گیری درمورد هزینه های تکان دهنده آسان تر می شود زیرا مجبور نیستیم فوراً از پول نقد جدا شویم. اما این بعداً می تواند منجر به گناه ، پشیمانی و شرمساری شود وقتی ما می خواهیم بدهی خود را پس دهیم ، به خصوص اگر ما در وهله اول واقعاً آن چیز را نمی خواستیم.

فراموش نکنید – می توانید اجناس خریداری شده را با عجله پس دهید

اگر پشیمان خریدار هستید ، فراموش نکنید که بازگشت اکثر اقلام معمولاً بسیار ارزان و آسان است. نگه داشتن چیزی در اطراف که از خرید آن پشیمان هستید یا بارهای منفی برای شما دارد ، برای سلامتی شما خوب نخواهد بود ، پس آن را پس دهید ، بفروشید یا اهدا کنید و خود را از گناه رها کنید.

ستون Money Matters را دوست دارید؟ آیا نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ با ما در تماس باشید [email protected] دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید و به مشاوره متخصص ما که متناسب با امور مالی شماست دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها می توانند ناشناس باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>