چگونه هورمون ها می توانند روی رنگ موهای شما تأثیر بگذارند

[ad_1]

هورمون ها و کمبودها و عدم تعادل های احتمالی آنها تقریباً بر همه جنبه های بدن و سلامتی ما از خواب تا خلق و خوی گرفته تا میل جنسی تأثیر می گذارد. اگرچه کلمه “هورمون” احتمالاً تصاویری از پوست و آکنه های نوجوان را بهمراه دارد ، اما آنها در واقع تأثیر واقعی بر روی موهای ما دارند – و ما فقط در مورد سلامت موهای خود صحبت نمی کنیم ، بلکه در واقع در مورد رنگ آن نیز صحبت می کنیم.

سیوبان جونز ، مدیر خلاق در Blush و Blow London می گوید: “همه موها متفاوت هستند و هورمون ها به طور متفاوتی بر همه تأثیر می گذارند ، اما مطمئناً می توانند بر رنگ موهای رنگ شده و طبیعی تأثیر بگذارند.” “به طور خاص ، استروژن ، پروژسترون و کورتیزول می توانند نقشی در تغییر رنگ مو داشته باشند – اما استروژن عامل اصلی در تعیین محتوای بالاتر ملانین به نام های اوملانین و فوملانین در موهای زنان است.

“تولید eumelanin بیشتر می تواند موهای شما را تیره تر کند ، که باعث می شود موهای شما سخت تر یا مقاوم تر شود. کمتر eumelanin باعث سبکتر شدن و بلند شدن آن می شود. تولید pheomelanin باعث افزایش سایه های قرمز مو می شود و باعث گرمتر شدن می شود. بدون این ملانین ها ، مو می تواند خاکستری شود. “

اساساً ، این هورمون ها به این معنی است که موهای شما می توانند تیره ، روشن یا گرمتر شوند. آنها می توانند بر نحوه واکنش شما هنگام رنگ آمیزی تأثیر بگذارند ، اما همچنین می توانند موهای طبیعی و رنگ نشده را تغییر دهند.

این 6 هک نهایی و مورد تأیید متخصصین است که همه باید برای داشتن موهای باورنکردنی بدانند

و بله ، این بدان معنی است که بودن در دوران قاعدگی می تواند سایه مو را نیز تحت تأثیر قرار دهد ، اما احتمالاً فقط در صورت رنگ آمیزی مو است. Siobhan توضیح می دهد: “هورمون های مربوط به قاعدگی استروژن و پروژسترون هستند و مقادیر کم هر یک از اینها می تواند روی رشد مو تأثیر بگذارد و موها ضعیف و نازک می شوند.” “تراکم مو می تواند نقش مهمی در آسان و راحت کشیدن مو و یا واکنش آن در برابر رنگ مو داشته باشد. هرچه موهای شما ضعیف تر یا حساس تر باشد ، رنگ پریدگی پوست بیشتر می شود.”

Siobhan توضیح می دهد که هرچه رشته کمتر متراکم باشد ، می تواند نسبت به رنگ آمیزی پاسخ دهد. این بدان معناست که به دلیل حساسیت می تواند بسیار تیره شده و متخلخل شود – اما این امر همچنین می تواند سریعتر محو شود. بنابراین ، فقط به این دلیل که موهای شما تیره می شود ، به این معنی نیست که می ماند.

به همین ترتیب ، بارداری می تواند بر رنگ مو ما تأثیر بگذارد زیرا تغییرات هورمونی می تواند بر کیفیت و تراکم تأثیر بگذارد. “Siobhan” می گوید: “بعضی از آنها می بینند که موهایشان ضخیم تر و پرتر می شود – که به نوبه خود می تواند آن را محکم تر و در برابر رنگ مقاوم تر کند و همچنین رنگ را نیز نگیرد.” اما او همچنین اشاره کرد که موهای شما در بارداری اغلب در شرایط عالی – پر ، براق و پر از گزاف – است که به این معنی نیست که رنگ نخواهد گرفت ، اما ممکن است نیاز به اصلاحاتی باشد.

ریزش مو پس از زایمان: هر آنچه در صورت مشاهده ریزش مو پس از زایمان باید بدانید

تستوسترون همچنین در میزان قدرت یا ضعیف بودن موهای ما نقش دارد و بنابراین در واکنش به رنگ نیز نقش دارد. Siobhan توضیح می دهد: “تستوسترون می تواند فولیکول های مو را غیرفعال کند و تراکم رشته موهای شما را تغییر دهد.” شایعترین علل هورمون تستوسترون بالا در خانمها ، هیرسوتیسم (یک بیماری هورمونی که باعث رشد ناخواسته مو ، به ویژه در پشت ، صورت و قفسه سینه) می شود ، سندرم تخمدان پلی کیستیک و هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (یک بیماری ژنتیکی غدد فوق کلیوی) است.

در آخر ، هورمون استرس کورتیزول همچنین می تواند بر رنگ مو ما تأثیر بگذارد. سیوبان می گوید: “اگرچه خاکستری شدن اغلب می تواند به ژن ها و روند پیری طبیعی مربوط شود ، اما استرس می تواند نقش خود را داشته باشد.” “از بین رفتن رنگدانه در مو یکی از بارزترین نشانه های تغییر رنگ مو در حالی که استرس است است.”

توجه به این نکته مهم است که هرگونه تغییر هورمونی در رنگ موی شما ، به ویژه در خانم های جوان ، اغلب جزئی است و جای نگرانی نیست. اگر شک دارید ، قبل از قرار ملاقات از متخصص رنگ خود برای آزمایش رشته بخواهید.

بهترین رنگ مو خانگی برای رنگ های براق ، پر جنب و جوش و نحوه استفاده از آن مانند یک حرفه ای

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>