کمبود خواب پس از افزایش قفل کردن ، در اینجا نحوه رفع بی خوابی کرونا آورده شده است

[ad_1]

ما ملت بدخواب هستیم. آماری که در مورد تعداد زیادی از ما در تلاش برای دریافت یک شب بخیر هستیم همیشه بسیار ناخوشایند است ، اما از زمان همه گیر شدن و قفل شدن پس از آن ، کاملاً افسرده کننده شده است.

بی خوابی مرتبط با قفل شدن – یا “کروناسومنیا” ، زیرا ما هرگز از یک بیماری حمل و نقل همه گیر بیمار نخواهیم شد – به طور غیرمنتظره در 16 ماه گذشته ، به لطف برنامه های مختل شده و تشدید اضطراب ، افزایش یافته است. در ماه آگوست گذشته ، دانشگاه ساوتهمپتون دریافت كه از هر 4 نفر ما 1 نفر از بی خوابی رنج می برد ، این از 1 در 6 است. کلمه “بی خوابی” در سال 2020 بیش از هر زمان دیگری گوگل شده است.

ما معمولاً فکر می کنیم که اگر شب بعد 7 ساعت خوب داشته باشیم ، می توان الگوی خواب ضعیف را رفع کرد ، اما بدن ما برای بهبودی زمان می برد. یک مطالعه نشان داد که بهبودی کامل از فقط چهار روز طول می کشد یک ساعت از خواب از دست رفته

‘روش نظامی’ تکنیکی است که نوید می دهد در دو دقیقه به شما کمک کند و می توانید به خواب بروید و آنقدر م effectiveثر است که حتی ارتش ایالات متحده نیز از آن استفاده می کند – در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است

کمبود خواب مزمن “کمبود خواب” ایجاد می کند که در آن بدن ما قادر به رسیدن به آن نیست. بیشتر ما سعی می کنیم شنبه و یکشنبه آن را جبران کنیم ، اما در آخر هفته زیاد خوابیدن به این معنی است که یکشنبه شب سخت می توان از آن دور شد و چرخه گرسنگی خواب همچنان ادامه دارد.

جیمز ویلسون ، متخصص خواب ، AKA The Sleep Geek ، توضیح می دهد: “کمبود خواب – یا بدهی خواب – افزایش تأثیر ما در تأمین نیازهای فردی خواب ما از نظر کمی و کیفی نیست.” “من اصطلاح” کسری خواب “را ترجیح می دهم زیرا استفاده از کلمه” بدهی “تصور می کند که” قابل پرداخت است “، که ما اغلب سعی می کنیم در روزهای تعطیل با دروغ انجام دهیم. این روال ناسازگار سپس بر هم کیفیت و هم کمیت خواب و ما به چرخه خواب ضعیف ناشی از این رفتارها وارد می شویم. “

اگرچه ممکن است زندگی برای اکثر ما در حال بازگشت باشد ، اما تأثیر همه گیر بر خواب ما به جایی نمی رسد ، به ویژه با افزایش نسخه دلتا و نگرانی در مورد رفع محدودیت ها در 19 ژوئیه.

جیمز می گوید: “استرس و اضطراب بیماری همه گیر بر خواب ما تأثیر منفی گذاشته است زیرا هورمون هایی که هنگام استرس ایجاد می شوند یا اضطراب ایجاد می کنند با هورمون هایی که به خواب ما کمک می کنند مقابله می کنند.” وی گفت: بنابراین نگرانی در مورد بازگشت به کار ، زندگی مشترک ، سلامتی عزیزانمان ، امنیت شغلی و گذراندن وقت بیشتر در خانه به این معنی است که بدن ما معمولاً برای خواب در وضعیت مناسبی نیست و باعث می شود خوابیدن و خوابیدن برای برخی سخت تر باشد.

آیا شما “وحشت نزدیکی” دارید؟ با نزدیک شدن به روز آزادی ، در اینجا چگونگی کنار آمدن در صورت نگرانی از رفع همه محدودیت ها (و نمی خواهید فاصله اجتماعی را کنار بگذارید) است.

نکته کلیدی در رفع کمبود خواب ایجاد یک روال خواب سالم است ، بنابراین می توانید به تدریج جبران ساعات از دست رفته را شروع کنید. در اینجا این است که چگونه ، به گفته جیمز …

به الگوی خواب بچسبید

سازگاری مهم است ، به ویژه هنگامی که صحبت از چه زمانی بیدار می شوید. یک روال خواب ثابت ، کمبود خواب را خنثی می کند و اجازه می دهد بدن ما ریتم سالمی داشته باشد. دراز کشیدن برای تلاش و رسیدن به خواب فقط در طولانی مدت خواب را بدتر می کند.

“نوع خواب” خود را بیاموزید

نوع خواب خود را درک کنید و اطمینان حاصل کنید که برنامه روزمره شما تا آنجا که ممکن است متناسب با آن نوع باشد. آیا شما یک …. هستی…

  • نوع دیررس (جغد): بعد از ساعت 11 شب به رختخواب می روید و بعد از ساعت 8 صبح بیدار می شوید.
  • نوع اولیه (لارک): شما دوست دارید قبل از ساعت 9.30 شب در رختخواب باشید و بین ساعت 4-6 صبح بیدار شوید
  • جایی در وسط (معمولی)، که بیشتر ما هستیم.

نوع خواب را به عنوان یک خط در نظر بگیرید و همه ما جایی روی آن خط می نشینیم.

یک روال سالم قبل از خواب ایجاد کنید

مطمئن شوید که قبل از خواب پیچیده اید. به کاری که انجام می دهید فکر کنید ، اگر اخبار را قبل از خواب تماشا می کنید ، ممکن است آن را به یک کمدی تغییر دهید ، از مردم در شبکه های اجتماعی عصبانی نشوید ، برای تشویق آرامش از یک برنامه مدیتیشن استفاده کنید و کار نکنید پس انتظار داشته باشید برای خوابیدن مستقیم ، حمام یا دوش بگیرید تا دمای هسته را کاهش دهید.

آنچه 8 ساعت خواب برای پوست شما انجام می دهد (در صورتی که برای زدن چرت زدن به دلیل دیگری نیاز دارید)

اینقدر به خودت سخت نگیر

درک کنید که ما نمی توانیم خود را مجبور به خواب کنیم. هرچه بیشتر تلاش کنیم ، سخت تر می شود. بنابراین اگر نیم ساعت در رختخواب هستید و خواب نیستید ، باید دوباره شروع کنیم. اجازه دهید ذهن شما سرگردان نباشد. نکته خوب این است که به چیزی ، شاید یک کتاب با کلمات گفتاری ، که قبلاً خوانده اید ، گوش دهید و به این ترتیب ضربان قلب شما پایین می آید و شما را خوب و آرام می کند.

نیازهای خواب خود را تنظیم کنید

بفهمید که چقدر به خواب نیاز دارید. به یاد داشته باشید که نیاز خواب به همان اندازه مربوط به کیفیت است که به کمیت نیز مربوط می شود. برای حل این مسئله ، احساس خود را در ساعت 10/11 صبح در نظر بگیرید. اگر احساس انرژی و هوشیاری می کنید احتمالاً به اندازه کافی خواب داشته اید ، اگر این کار را انجام نمی دهید ، احتمالاً این کار را نکرده اید. خواب مربوط به میزان آن نیست بلکه احساس ماست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>