یک راهنمای ساده برای ISA ها

[ad_1]

هر س savingال صرفه جویی که بپرسید ، به نظر می رسد همیشه پاسخ همه این است: “ISA برای آن وجود دارد.” ISA یا حساب های پس انداز فردی ، برای دادن نام کامل به آنها ، عالی هستند. آنها به شما امکان می دهند در هر سال مالیات بدون پرداخت هیچ گونه مالیات برای بهره ای که کسب می کنید ، حداکثر 20،000 پوند پس انداز کنید و چند نوع خاص ISA وجود دارد که حتی مزایای بیشتری نیز به شما می دهد ، اما آنها تنها راه حل پس انداز نیستند ، بنابراین خوب است که در مورد چگونگی و زمان استفاده از ISA ایده داشته باشید ، و در نظر بگیرید که در عوض فقط استفاده از گلدان Monzo یا Starling بهتر است.

در اینجا راهنمای شما برای جوانب مثبت ، منفی و انواع مختلف ISA وجود دارد و همچنین چند گزینه خوب:

کدام ISA برای شما مناسب است؟

پنج نوع ISA در انگلستان موجود است ، گرچه چهار مورد بسیار محبوب تر از دیگری هستند. همچنین ممکن است نوع ششم ISA – راهنما برای خرید ISA – را داشته باشید که دیگر قابل باز کردن نیست ، اما می توانید پرداخت آن را تا سال 2029 ادامه دهید. چهار نوع محبوب ISA عبارتند از: ISA نقدی ، سهام و ISA ، Lifetime ISA (LISA) و Junior ISA را به اشتراک می گذارد.

ISA های نقدی اساساً یک حساب پس انداز بسیار اساسی است. در آنها می توانید بدون پرداخت مالیات برای سود ، سالانه 20،000 پوند پس انداز کنید. نرخ بهره به طور کلی در حال حاضر بسیار بسیار کم است و ISA های نقدی نیز از این قاعده مستثنی نیستند ، بنابراین آنها واقعاً محلی برای ذخیره پول شما هستند تا مکانی برای رشد پول شما. اکثر بانک ها و ارائه دهندگان پس انداز گزینه ISA نقدی را ارائه می دهند ، و هر دو آنها بدون ریسک هستند و دسترسی به آنها معمولاً بسیار سریع و آسان است – مکانی عالی برای نگهداری هر نوع صندوق اضطراری ، اگرچه کمک مالیات بدون مالیات دریافت نمی کنید اگر تصمیم به برداشتن دارید ، برگردید.

* راهنمای نهایی برای پرداخت بدهی از شخصی که 27 هزار پوند پرداخت کرده است

سهام و سهام ISA به جای گزینه پس انداز ، گزینه سرمایه گذاری هستند. سرمایه شما (یعنی پول شما) مانند هر سرمایه گذاری در معرض خطر است و به احتمال زیاد هزینه هایی برای مواردی مانند استفاده از سیستم عامل ، مدیریت وجوه شما و انتقال به یک ارائه دهنده دیگر در نظر گرفته خواهد شد. با این حال ، با نرخ بهره بسیار پایین ، اگر پس انداز نقدی زیادی داشته باشید ، ISA سرمایه گذاری روش خوبی برای رشد پول است که حداقل برای چند سال نیازی به لمس آن نیست. باز هم ، ارائه دهندگان مختلف زیادی وجود دارد ، از برنامه های صرفه جویی در هزینه مانند Plum و Moneybox گرفته تا شرکت های بزرگ سرمایه گذاری مانند Hargreaves Lansdown ، همه با شرایط ، هزینه ها و گزینه های مختلف. ارزش دارد که کمی وقت بگذارید و در نظر بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است.

ISA های مادام العمر برای یکی از دو هدف ساخته شده اند: خرید خانه اول یا بازنشستگی. شما نمی توانید از این پول برای چیز دیگری ، از جمله مبلمان و سایر هزینه های حمل و نقل استفاده کنید ، اما خبر خوب این است که دولت 25 درصد آن را افزایش می دهد ، حداکثر تا سقف 1000 پوند در سال. این بدان معناست که اگر حداکثر 4000 پوند در سال مالیات پرداخت کنید ، دولت 1000 پوند به شما در قبال سپرده یا بازنشستگی در خانه شما به صورت رایگان پرداخت خواهد کرد. LISA یا به صورت تنوع نقدی یا انواع سهام و سهام در دسترس است (نگاه کنید به بالا) و نوع انتخاب شما به زمانی که پول و ظرفیت و اشتهای شما برای خطر را می خواهید بستگی دارد.

به هیچ دلیلی نمی توانید ظرف یک سال از باز کردن LISA خود را بدون پرداخت 25٪ * جریمه در مجموع – که به شما ضرری برای پول اولیه شما می دهد – و اگر برای چیزی که نیست برداشت کنید. با خرید خانه یا بازنشستگی ، همان مجازات را پرداخت خواهید کرد. ISA مادام العمر تنها انتخاب صحیح است اگر الف) کاملاً مطمئن باشید که به پول چیز دیگری احتیاج ندارید و ب) مطمئن باشید که حداقل برای خرید خانه یا بازنشستگی قبلی آماده نخواهید بود یک سال بعد از باز کردن حساب

اگر به عنوان یک زوج خرید می کنید ، می توانید LISA داشته باشید ، یعنی دو برابر پاداش ، اما ملکی که خریداری می کنید باید مسکونی باشد و بیش از 450،000 پوند نباشد.

“درآمد منفعل” راز پول ساز ثروتمندان است و شما می توانید در حالی که می خوابید انجام دهید. در اینجا چگونگی …

یک ISA ارشد حسابی است که برای کودک زیر 18 سال باز می کنید. اینها هم به صورت نقدی و هم به صورت سهام وجود دارد و سهام آن متفاوت است و کودک نمی تواند پول را لمس کند تا 18 ساله شود زیرا اینها طولانی هستند پس انداز کوتاه مدت ، انتخاب گزینه سرمایه گذاری فرصتی خوب برای دیدن رشد چشمگیر در طول زمان به شما می دهد اما همیشه با هر نوع سرمایه گذاری خطر سرمایه وجود دارد. شما می توانید در هر سال مالیات ، به ازای هر کودک ، 9000 پوند در ISA خردسال پس انداز یا سرمایه گذاری کنید.

چه مقدار می توانید پس انداز کنید و چه شرایطی دارید؟

شما می توانید هر سال 20،000 پوند به ISA به نام خود در هر سال مالیات پرداخت کنید ، خواه این حساب به یک حساب واحد پرداخت شود ، و یا از چندین حساب مختلف تقسیم شود. بنابراین ، می توانید قسمت عمده ای از پس انداز خود را در یک ISA نقدی قابل دسترس نگه دارید و بقیه را در سهام و سهام ISA سرمایه گذاری کنید ، به شرطی که مبلغ کل از 20،000 پوند در سال بیشتر نشود. سقف ISA مادام العمر 4000 پوند در سال است و این بخشی از کل کمک هزینه ISA شما را تشکیل می دهد. محدودیت ISA پایه 9000 پوند در سال است ، اما همانطور که برای شخص دیگری پس انداز می کنید (به عنوان مثال فرزندتان) ، این مبلغی برای کمک هزینه شما محسوب نمی شود.

پولی که در ISA Lifetime قرار می دهید باید برای بازنشستگی یا خرید خانه استفاده شود و پولی که برای ISA خردسال می گذارید حبس می شود تا زمانی که کودک 18 ساله شود.

آیا روش بهتری برای پس انداز وجود دارد؟

تحت برخی شرایط ، ممکن است ISA بهترین مکان برای قرار دادن پول شما نباشد. اگر به عنوان مثال در فکر استفاده از LISA برای پس انداز بازنشستگی هستید ، ارزش دارد که به طرح بازنشستگی محل کار خود نگاه کنید. اگر شاغل باشید ، تفاوت عمده اینجاست که کارفرمای شما نیز درصدی را به حقوق بازنشستگی شما پرداخت می کند که با رسیدن به بازنشستگی تفاوت زیادی ایجاد می کند.

راهنمای مبتدی بدون BS برای سرمایه گذاری

برای پس اندازهای میان مدت ، ممکن است با استفاده از یک دوره معین یا یک پس انداز عادی ، جایی که پول شما حداقل 12 ماه قفل شده است ، سود شما بهتر شود ، اما نرخ سود بهتری به شما پرداخت می شود.

برای پس اندازهایی که احتمالاً در آن غرق خواهید شد ، مانند صندوق اضطراری یا پس انداز برای روزهای تولد ، کریسمس و تعطیلات ، نگهداری آنها در یک گلدان با دسترسی سریع با استفاده از Monzo ، Starling ، Chip یا حساب آلو.

* این به دلیل بیماری همه گیر تا 5/4/21 به 20٪ کاهش می یابد ، به این معنی که در صورت برداشت ، به جای هرگونه سرمایه خود ، فقط پاداش را از دست می دهید.

برای مشاوره مالی ، به گروه فیس بوک GLAMOR Money Matters ما بپیوندید.
ستون Money Matters را دوست دارید؟ آیا نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ از طریق [email protected] با ما در تماس باشید تا دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید تا به مشاوره متخصص و متناسب با امور مالی ما دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها می توانند ناشناس باشند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>