7 چیزی که با تماشای مستند جدید ایمی واینهاوس یاد گرفتیم

[ad_1]

امروز (23 ژوئیه 2021) دهمین سالگرد درگذشت تلخ خواننده امی واینهاوس است. امی هنگامی که فقط 27 سال داشت پس از یک رابطه طولانی و آشفته با اعتیاد درگذشت.

مادرش جنیس برای جشن زندگی امی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره او ، یک مستند جدید بی بی سی درباره زندگی این خواننده را روایت کرده است. نزدیکترین دوستان و خانواده امی با تصاویری که قبلاً دیده نشده بود ، در مورد زندگی و مرگ ستاره متولد Enfield صحبت می کنند.

ما در مورد زندگی ایمی چیزهای زیادی را از این مستند دلخراش و در عین حال جشن آموخته ایم – در اینجا برخی از حقایق اصلی در مورد خواننده آورده شده است که شاید قبلاً آنها را نمی شناختید.

1. امی با دوستش کاتریونا رابطه داشت ، اما احساس می کرد نمی تواند صریحاً درباره جنسیت خود صحبت کند

امی با سه نزدیکترین دوست خود ، نائومی ، شانتل و کاتریونا دوستی بسیار “شدید ، وسواسی” داشت.


بی بی سی / فیلم های کنجکاو / عکس خانوادگی واینهاوس

این چهار دختر در لندن بزرگ شدند و تقریباً همه چیز را با هم تقسیم کردند. در این مستند ، آنها در حالی که گپ و گفتی صمیمانه با مادر جیسی امی داشتند ، آنها فهمیدند که امی در زندگی شخصی اش چه پیچیدگی هایی دارد و چیزهای زیادی وجود دارد که احساس می کند نمی تواند درباره آنها صحبت کند.

دوستانش توضیح دادند که آنها نمی توانند او را از طریق “لنز 2021” ببینند زیرا مردم امروز خیلی راحت تر می توانند در مورد نگرانی ها و مشکلاتی که همه ما تحمل می کنیم صحبت کنند. دوستان او توضیح دادند که امروز مردم در بحث در مورد سلامت روان و رابطه جنسی خود بازتر هستند ، اما زمانی که همه آنها با امی بزرگ می شدند ، هیچ کس این دانش را نداشت.

“ما فقط یک امی خواهیم داشت. هیچ کس قادر به تکرار آنچه او داشته است نخواهد بود: 10 سال پس از مرگ ایمی واینهاوس ، دیون برومفیلد ، پدرخوانده او ، امی را که می شناخت نشان می دهد

امی در حالی که همسفر و بهترین دوستش از “حلقه داخلی” اش ، کاتریونا ، خواب بود ، یادداشت می نوشت. او چیزهایی مانند “تو زیباترین دختری هستی که دیده ام” را می نوشت

دوستان ایمی فاش کردند که کاتریونا و امی در یک رابطه عاشقانه درگیر شده اند. “این فقط یک نوع چیز خنده دار بود” گربه و امی با هم خوابیدند “و همه ما می خندیم و این می شود”

کاتریونا فاش کرد که او و امی عاشقانه درگیر شده اند ، گفت: “رابطه ما بسیار منحصر به فرد ، تعریف نشده بود ، ما فقط یکدیگر را بسیار دوست داشتیم.”

2. موسیقی در خون امی بود

خانواده وی فاش کردند که امی از کودکی به موسیقی علاقه داشت ، که به احتمال زیاد ناشی از یک خانواده بسیار با استعداد و موسیقی بود.

پدرش میچ یک خواننده نیمه حرفه ای بود ، در حالی که مادرش جانیس چهار نوازنده در کنار خانواده داشت.

مادر جیسی با خواندن گزارش مدرسه ، مادر جانی را خواند: | “امی فراز و نشیب های زیادی داشته است ، او به صراحت می گوید که تنها علاقه واقعی او به عملکرد است”

برادر امی نیز در این مستند ظاهر شد ، و صحبت از اولین باری بود که او فهمید می تواند هنگام تولید مدرسه Grease ، جایی که امی نقش Rizzo را اجرا کرد ، آواز بخواند. او توضیح داد که همه چگونه آواز می خوانند ، اما امی می تواند “بخواند”.

3. مادر امی معتقد است که مستند “امی” دخترش را انصاف نداد

مادر جانی ، مادر امی ، تصور نمی کند که مستند برنده اسکار “امی” دخترش را به انصاف عمل کند ، گفت که این فیلم او را “کاریکاتور” نشان می دهد.

در سال 2015 ، پدرش میچ به دلیل روشی که زندگی ایمی در فیلم به تصویر کشیده بود ، متهم شد که در اوج اعتیاد به دخترش برای کمک به او کمک نکرده است.

این فیلم همچنین دوران کودکی ایمی را به عنوان “ناخوشایند” به تصویر می کشد که باعث آسیب به جانیس می شود. میچ توضیح داد که با بزرگ شدن امی ، خانواده “بسیار پر از عشق” بودند.

4- امی از جوانی از پرخوری قلبی رنج می برد و به دلیل آن احساس شرمندگی می کرد

دوستان ایمی همیشه می دانستند که او از یک اختلال خوردن رنج می برد ، اما این به دنبال موفقیت در بود برگشت به سیاهی و مرگ نان او که مشکلات ایمی در زمینه غذا افزایش یافت.

دوستش نائومی توضیح داد: “این چیزی است که شما از آن احساس عمیق شرم می کنید ،” در آن زمان ، آنها هنوز هم واقعا سوژه های تابو بودند. او سعی داشت آن را پنهان کند. من فکر می کنم او نسبت به قرار دادن مسائل خود بر روی افراد دیگر احساس گناه کرد. “

دوست ایمی و عاشق سابق کاتریونا در مورد چگونگی نگرانی او درباره عادت های غذایی خواننده صحبت کرد و گفت: “او همیشه خودش را بیمار می کرد.”

برادرش حتی لحظه ای نگران کننده را به یاد آورد که او امی را در آغوش گرفت و دستانش می توانست کاملاً به دور او بپیچد.

5. او بسیار نزدیک به نان خود بود ، و هنگامی که درگذشت شروع به گره گشایی کرد

چه زمانی برگشت به سیاهی آزاد شد و در سراسر جهان به شماره یک رسید ، امی به دلیل شهرت منجنیق شد. همراه با مرگ نان او سینتیا ، این واقعا صدمه ای به سلامت روحی و جسمی او زد.

سینتیا مادر میچ بود و ایمی به طرز باورنکردنی به او نزدیک بود ، این بدان معنا بود که وقتی از دنیا رفت ویران شد زیرا همیشه در کنار او بود. میچ همچنین توضیح داد که این سینتیا است که بیشتر از همه امی را در صف نگه داشته است.

یکی از دوستان ایمی گفت: “چیزی که واقعا فیوز را روشن کرد ، تلف شدن سینتیا بود.” پس از مرگ سینتیا ، همه چیز برای امی حل و فصل شد ، با نوشیدن او بیشتر شد که دوستانش معتقدند اشتیاق او برای “احساس طبیعی بودن” باعث شده است.

امی حتی به یاد او از نان خود خال کوبی به سبک pin-up انجام داد و اکنون با او در گورستانی دفن شده است که جانیس اغلب از آن بازدید می کند.


بی بی سی / فیلم های کنجکاو / عکس خانوادگی واینهاوس

6. گرچه امی به مادرش نزدیک بود ، اما یک دوره شلاق زدن را پشت سر گذاشت

بعد از جدایی والدینش ، امی یک دوره وحشتناک برای مادرش را پشت سر گذاشت.

میچ در این مستند گفت: “وقتی من آنجا بودم ، او با من خوب بود ،” وقتی من آنجا نبودم ، او لگد می زد. “

در تصاویر بایگانی ، ایمی شنیده می شود که می گوید: “من می دانستم كه می توانم ، زیرا پدرم آنجا نبود تا مرا فریاد بزند.”

مادر امی او را به عنوان یک کلوچه تیز توصیف می کند و می پرسد ، “چگونه موجودی فرار را اهلی می کنی؟” او از من پیشی گرفت. “

7. او نمی خواست اعتراف کند که دارای مشکلات روحی است

دوستش نائومی قبل از روی آوردن به الکل نحوه اعتیاد امی به مواد مخدر را توضیح داد و گفت که دوستان و خانواده اش آرزو می کنند علت اصلی اعتیاد به امی را ببینند.

نائومی توضیح داد: “اعتیاد محصول جانبی چیزی بسیار عمیق تر بود که نیاز به رسیدگی داشت ، و آن مسائل بهداشت روانی بود.”

با توجه به نحوه برخورد جامعه با افرادی که در آن زمان دارای مشکلات روانی بودند و حتی نحوه بهداشت روانی در سال 2011 یک موضوع تابو بود ، ایمی تمایلی به پذیرفت که در زمینه سلامت روان خود مشکل دارد.

جانیس گفت: “اکنون فقط نگاه به گذشته است که من فهمیدم چقدر کم درک کرده ایم.” او ادامه داد ، “[Amy] مستعد اعتیاد بود ، او نمی توانست جلوی خودش را بگیرد ، این یک جانور بسیار بی رحم است. “

پس گرفتن امی جمعه 23 جولای ساعت 21 از BBC BBC پخش می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>