EMDR: تراو درمانی که شاهزاده هری برای مقابله با مرگ دیانا استفاده می کند

[ad_1]

مستند بهداشت روان شاهزاده هری من که نمی توانی ببینی آزاد شده است. در این مجموعه 5 قسمتی که برای تماشای برنامه Apple TV + وجود دارد ، دوک ساسکس و اپرا وینفری با حضور مشهورانی چون لیدی گاگا و گلن کلوز در مورد سلامت روان بحث صادقانه و آزاد دارند.

به عنوان بخشی از مجموعه مستندات ، پرنس هری به بینندگان اجازه می دهد تا در یکی از جلسات درمانی خود ، که در آن نوعی از درمان معروف به EMDR (حساسیت زدایی و پردازش مجدد حرکت چشم) انجام می شود ، برای کمک به درمان اضطراب و ضربه ناشی از مرگ وی مادر ، پرنسس دیانا ، وقتی او 12 ساله بود.

فیلم “فرار از قصر” هری و مگان با اعلام بازیگران اصلی جدید شروع به تولید کرده است

در نمایش ، هری می گوید: “من به سرعت متوجه شدم که اگر این رابطه باشد [with Meghan Markle] قرار بود کار کنم ، من مجبور بودم که با گذشته ام کنار بیایم. چون آنجا خشم بود. این عصبانیت از او نبود ، بلکه فقط عصبانیت بود و او آن را تشخیص داد.

“بنابراین، [I thought] “چگونه این را برطرف کنم”؟ این مورد این بود که “شما باید به گذشته برگردید ، تا حد ضربه روبرو شوید ، با آن کنار بیایید ، آن را پردازش کنید و سپس به جلو بروید” “.

هری خاطرنشان كرد كه ، از نظر وی ، لندن “به دلیل آنچه برای مادر من اتفاق افتاده و به دلیل آنچه من تجربه كرده ام ، محرك است.”

در این قسمت ، او دیده می شود که دستان خود را ضربدری می کند و با چشمان بسته روی هر شانه ضربه می زند ، این روش به عنوان شبیه سازی دو طرفه شناخته می شود.

EMDR چیست؟

دکتر النا تورونی ، روانشناس مشاور ، بنیانگذار کلینیک روانشناسی چلسی ، توضیح می دهد: “EMDR نوعی از درمان است که در ابتدا برای درمان اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) ایجاد شده است.” “EMDR از حرکات چشم سریع و موزون چشم مشتری برای پشتیبانی از پردازش خاطرات ناراحت کننده ای استفاده می کند که می توانند پس از یک تجربه آسیب زا در مغز” یخ زده “بمانند.”

اپرا با مگان و هری: چگونه مصاحبه تکان دهنده باعث خشم آمریکا نسبت به خانواده سلطنتی شده است

بنابراین ، EMDR در واقع چگونه به ما در پردازش آسیب کمک می کند؟

دکتر تورونی می گوید: “هنگامی که یک تجربه یا حافظه شناسایی و مورد توافق قرار گرفت ، درمانگر از مشتری می خواهد که این فکر را در ذهن داشته باشد و سپس هنگام حرکت به عقب و جلو در دید دید مشتری ، درمانگر را دنبال می کند.” “در طی این روند ، ارتباطات درونی ایجاد می شود و مشتری شروع به پردازش حافظه می کند. در درمان موفقیت آمیز EMDR ، معنای وقایع سخت زندگی را می توان تغییر داد و در سطح عاطفی ادغام کرد.”

چه کسی می تواند از EMDR بهره مند شود؟

توجه به این نکته مهم است که EMDR برای همه مناسب نیست و در حالی که در NHS موجود است ، معمولاً باید به یک سرویس تخصصی ارجاع داده شوید.

دکتر تورونی می افزاید: “EMDR برای افرادی که یک رویداد آسیب زا یا یک سری حوادث آسیب زا را در زندگی خود تجربه کرده اند مناسب ترین است.” “به طور معمول افرادی که معیارهای PTSD را دارند می توانند کاندیداهای مناسب برای EMDR باشند ، اما همچنین نشان داده شده است که این یک روش درمانی مفید برای افرادی است که از اضطراب و اختلال هراس رنج می برند. با این حال ، بیشتر اوقات ، اضطراب و اختلال وحشت نتیجه می شود. یک تجربه آسیب زا است. “

در حالی که برخی از بررسی های دانشگاهی سایت مدارک بی کیفیتی را برای EMDR ارائه می دهند ، تحقیقات نشان می دهد که این یک روش درمانی بی خطر و م ،ثر است و توسط سازمان هایی مانند نیس (م Instituteسسه ملی تعالی بهداشت و مراقبت) و سازمان بهداشت جهانی برای درمان PTSD توصیه می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>